Farul castiga pe terenul codasei Gloria Buzau

Distribuie pagina

Iti place articolul?

Alb-albastrii aveau nevoie neaparat de o victorie in partida din deplasare impotriva ocupantei ultimului loc din clasamentul seriei I a ligii a doua pentru a pastra sperante de a ajunge la finalul campionatului pe un loc de promovare in prima liga.

Elevii antrenati de Marian Pana au inceput in forta si au reusit sa preia conducere partidei inca din prima repriza. Dupa pauza, gazdele nu au reusit sa se impuna, tot oaspetii fiind cei care inscriu.

Cifrele partidei:

Arbitru: Emil Voicu (Bacău); Asistenţi: Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa) şi Ciprian Petre Geambazu (Buşteni)
MIn.75 0-2 Ivanovici a centrat de pe stânga şi Pătulea l-a învins pe Sârbu
MIn.35 0-1 Niţescu îi pasează lui Ivanovici, care driblează portarul şi trimite în plasă
Gloria: Sârbu - Jercălău, Berceanu, Boboc, Horovei, Manea, Spătaru, Câmpeanu, Mihălcescu, Filip, Corcoveanu
Rezerve: Coman, Roşca, Mocanu, Oprea, Bobe, Tudor, Prodan
Antrenor: Mihai Ciobanu

Farul: Cernea - Posteucă, Dobre, M. Ştefoi, Stăncioiu, Ivanovici, Pătulea, Sascău, Badea, Florea, Stegaru
Rezerve: Toma, Barbu, Niţescu, Husein, Sescioreanu, Chehaia, Sandu
Antrenor: Marian Pană

Farul urca pe locul 6 in clasament  avand 18 puncte, cu 6 mai putin decat ocupanta locului 2, Delta Tulcea.