Sageata Navodari a pierdut si in cupa

Distribuie pagina

Iti place articolul?

Aflata pe penultimul loc in Liga 2, echipa  navodareana condusa de Constantin Gache a pierdut din nou cu acelasi scor din ultima etapa de campionat. Calificata in faza a V-a a Cupei Romaniei, fosta echipa cu pretentii la promovare in prima liga, a dat piept cu CF Braila.

Ca si in meciurile anterioare, defensiva Sagetii  a dat dovada de slabiciune, brailenii reusind sa inscrie primul gol inca din minutul 7 al partidei, golul fiind inscris de Otvos care a patruns pe dreapta in careu si a sutat imparabil.

La pauza cele doua echipe au decis sa efectueze trei schimbari, la gazde a intrat Punga iar pentru oaspeti au intrat in teren Vastag si Bold. Schimbarile facute de Gache nu au ajutat insa echipa de la malul marii, aceasta primind al doilea gol la 10 minute de la reluarea partidei. Gazdele au inscris in minutul 55 prin Moise, care a inscris complet liber la 7-8 metrii.

Scor final 2-0 pentru gazde, iar brailenii s-au calificat in faza urmatoare a Cupei Romaniei.

Brăila: Leu - Bosoi, Vlaicu, L. Ivan, Neacşu, Olenic, Otvoş, Pungă, Moise, Pălimaru, Voicu
Rezerve: Budur - Ndigwe, Henry, Pânzaru, Ad. Ştefan, Balaban, G. Ion
Antrenor: Viorel Ion

Săgeata: Gordin - Costachi, Vaştag, Popa, Goşa, Vezan, Creţu, Bold, Jianu, Petean, D. Zaharia
Rezerve: Olteanu - Gheorghe, Şicu, Apostol, Constantin, Toşca, Ochiroşii
Antrenor: Constantin Gache