Rezultatele echipelor constantene in etapa a doua a ligii secunde

Distribuie pagina

Iti place articolul?

Week-endul trecut echipele constantene Sageata Navodari, Farul Constanta, Viitorul Constanta si Callatis Mangalia au evoluat in etapa a doua a Ligii a doua la fotbal. Derbyul rundei a avut loc vineri seara pe stadionul Farul din Constanta, acolo unde s-au intalnit echipa locala Farul si elevii lui Hagi de la Viitorul Constanta. La capatul celor 90 de minute de joc cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 0-0.

Aflati la primul meci pe teren propriu, elevii lui Constantin Gache, noul antrenor al echipei Sageata Navodari, au avut un meci dificil in compania echipei Astra II Giurgiu. Dupa o prima repriza foarte slaba, oaspetii conduceau pe stadionul Flacara din Navodari cu scorul de 1 la 0. Pana la final insa, scorul avea sa fie 2-2, Sageata Navodari obtinand astfel cea dea doua remiza de la inceputul campionatului.

Daca din patru echipe constantene angrenate in seria I a Ligii a doua, trei au obtinut cate un punct, din pacate Callatis Mangalia nu a reusit nici de aceasta data sa obtina primele puncte in acest sezon, pierzand in deplasare pe terenul celor de la Gloria Buzau, scorul final fiind de 3-2 pentru gazde.